Librus


Wirtualna prezentacja naszej szkoły


Projekt unijny


5 porcji owoców


Klub bezpiecznego puchatka


Ratujemy i uczymy ratować


Owoce w szkole


Komputery za tonery


Mleko w szkole


Z kronik Szkoły

2011/2012

Po dwumiesięcznej przerwie uczniowie uroczyście przywitali nowy rok szkolny 2012/2013.Jednak nie wszyscy odpoczywali. Podczas wakacji wyremontowano hol na II piętrze, dokonano remontu sal 89,84, 78 wraz z montażem tablic interaktywnych oraz utworzono nowoczesną salę językową.

Wrzesień obfitował w wydarzenia. Na początku odbyły się pierwsze zebrania z rodzicami, na których wybrano przedstawicieli klas do Rady Rodziców. Następnie na walnym zebraniu wybrano nową przewodniczącą szkolnej Rady Rodziców. Została nią p. Justyna Ostrowska.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji ,, Sprzątania Świata’’.

Aby dobrze poznać kandydatów do Samorządu Uczniowskiego, przeprowadzono debaty wyborcze. Potem odbyły się tajne, bezpośrednie, powszechne wybory.

W tym miesiącu klasy pierwsze zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły, składając uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

29 września to dzień urodzin Generała Józefa Wybickiego- patrona naszej ,,dziewiątki’’. Bardzo uroczyście go obchodziliśmy. Z tej okazji odbyły się apele, konkursy, a tradycją stało się, ze klasy szóste odwiedzają naszego patrona w Będominie.

W październiku poczet sztandarowy naszej szkoły godnie reprezentował nas podczas uroczystości ku czci pomordowanych w Piaśnicy. W tym miejscu również klasy trzecie miały prawdziwą lekcję historii i patriotyzmu. Uczniowie zapalili znicze przy pomniku , grobach, którymi opiekuje się nasza ,,dziewiątka’’.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski wyróżnił nauczycieli prestiżową nagrodą ,,Educzyk 2011’’.

W tym miesiącu uczniowie klas szóstych zmagali się testem próbnym.

Gratulowaliśmy również młodym mistrzyniom w tenisie stołowym: Patrycji Szlas i Marysi Hirsch.

Po raz czwarty uczniowie wraz z nauczycielami bawili się przy muzyce zespołu Old Stars.

Październik to także miesiąc bibliotek szkolnych. Z tej okazji w naszej bibliotece odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z przedstawicielami wejherowskiej policji.

Ogromnym sukcesem chóru pod dyrekcją p. dyr. Olgi Tomaszewskiej było zdobycie Brązowego Kamertonu w Finale XXXI Ogólnopolskiego Konkursu Chórów Dzieci i Młodzieży.

W naszej szkole cyklicznie odbywały się spotkania klas młodszych z żywą muzyką z cyklu ,,Pani muzyka zaprasza’’.

W tym miesiącu grupa uczniów uczestniczących w zajęciach języka kaszubskiego odbyła wycieczkę szlakiem Jakuba Wejhera i jego dokonań.

W listopadzie przeżywaliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbył się apel, na którym nasi uczniowie wystąpili w strojach galowych z przypiętymi kotylionami.

Na kolejnym apelu wyróżniliśmy wszystkich uczniów reprezentujących nasza szkołę w konkursach przedmiotowych, artystycznych i zawodach sportowych.

Grudzień to miesiąc, w którym wyczekiwaliśmy na święta Bożego Narodzenia.

W tym czasie odwiedził nasza szkołę Święty Mikołaj. Na holu zorganizowano kiermasz świąteczny, z którego dochód został przeznaczony na organizację Wigilii dla dzieci. Na sali gimnastycznej odbył się również konkurs kolęd i pastorałek dla najmłodszych uczniów.

Nauczyciele języka angielskiego zorganizowali I Przegląd Poezji ,, Let it snow’’.

Nasi uczniowie, którzy systematycznie uczęszczali na zajęcia sportowe i reprezentowali szkołę w zawodach wyjechali do Ergo Areny na mecz siatkówki.

Na Powiatowych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce Paweł Formela zdobył I miejsce w pchnięciu piłką lekarską, a Jan Skrzypkowski w skoku w dal.

W Powiatowym Konkursie ,, Gwiazdka tuż, tuż..” w kategorii grafika komputerowa uczennica Izabela Dzienisz zajęła I miejsce, a Jan Skrzypkowski II miejsce.

Już po raz czwarty odbyła się świąteczna wieczornica, która wprowadziła wszystkich obecnych w atmosferę cudownych świat Bożego Narodzenia.

W styczniu nasza drużyna zdobyła I miejsce w Miejskich Igrzyskach Sportowych w mini piłce siatkowej, a w Powiatowych II miejsce.

Uczniowie klas młodszych bawili się na corocznej zabawie karnawałowej.

W tym miesiącu podsumowaliśmy również I semestr. Z tej okazji wręczono stypendia najlepszym, dyplomy i nagrody wyróżniającym się w nauce oraz osiągającym sukcesy w konkursach i zawodach. Przekazano także puchar Superklasy klasie VId.

Po feriach zimowych, w lutym, wychowawcy klas czwartych wraz z nauczycielami zorganizowali zabawy integracyjne dla uczniów i ich rodziców pod hasłem ,,Karnawałowy zawrót głowy’’.

Już po raz trzeci nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji ,,Dzień Bezpiecznego Internetu’’.

29 lutego, który zdarza się raz na cztery lata, Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Tożsamości.

W marcu odbył się również szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego. Przy blasku świec uczniowie recytowali swoje wiersze.

Od pięciu lat nasz szkoła organizuje Podchody z okazji rocznicy wyzwolenia Wejherowa. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród wszystkich szkół podstawowych naszego miasta. ,,Dziewiątka’’ zdobyła wyróżnienie.

W tym miesiącu obchodziliśmy w szkole ,,Dzień Św. Patryka’’. Uczniowie mogli zapoznać się z kulturą krajów anglojęzycznych, a przede wszystkim dobrze się bawić.

Klasy trzecie miały okazję rywalizować ze sobą w piłce nożnej. Wraz z dziećmi na boisko szkolne przybyli rodzice, którzy kibicowali małym sportowcom.

W kwietniu odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Szóstoklasisty.

Do pierwszoklasistów zawitał wielkanocny zajączek.

Z okazji Dnia Ziemi klasy młodsze przedstawiły spektakl pt.,, W harmonii z przyrodą’’. Następnie ogłoszono wyniki całorocznego quizu ekologicznego ,,Ratujmy naszą przyrodę’’.

W celu propagowania idei olimpijskich nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali zawody sportowe dla uczniów klas IV-VI.

W maju uczniowie klas szóstych uczestniczyli w tygodniowej wycieczce do Szklarskie Poręby.

Nasza uczennica –Paulina Bednarczyk- kolejny raz osiągnęła sukces na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w Sopocie.

Po raz trzeci odbył się w naszej szkole Miejski Konkurs o Unii Europejskiej, w którym wzięli udział uczniowie z czterech wejherowskich szkół podstawowych. Nasza drużyna zajęła IV miejsce. Organizatorem konkursu była p. Iwona Buczyło-Sikora.

Uczniowie klas czwartych, którzy poprawnie rozwiązali test na kartę rowerową, przystąpili do egzaminu praktycznego.

Drużyna naszej szkoły, którą trenuje p. Krzysztof Wesołowski, zajęła I miejsce w finale powiatu rozgrywek o ,,Puchar Tymbarku’’.

Kolejny raz odbył się w naszej szkole Konkurs Matematyczny dla uczniów klas VI wejherowskich szkół podstawowych. Konkursowi patronował Prezydent Miasta, a głównym organizatorem była p. Katarzyna Westa. Nasza uczennica Małgorzata Borowiec zajęła II miejsce.

Uczniowie klas młodszych w otoczeniu przepięknej scenerii zaprezentowali wierszem, muzyką i śpiewem wiosnę.

Drużyna z klas trzecich w miejskim konkursie ,, Z przyrodą na Ty” zajęła I miejsce.

Z okazji ,, Dnia Rodzica’’ uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami przygotowali wzruszający program artystyczny. Dyrekcja szkoły wraz z Prezydentem wręczyła rodzicom listy gratulacyjne oraz podziękowania.

Uczennice z naszej szkoły przystąpiły do III edycji Całorocznego Maratonu Czytelniczego pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty. Efektem tego konkursu było zajęcie I miejsca przez Małgorzatę Borowiec.

W ramach obchodów Dnia Dziecka w naszej szkole odbyły się różne zajęcia sportowo- rekreacyjne, a klasy czwarte brały udział w konkursie ,, Baśnie znane i nieznane’’.

Już po raz piąty odbył się festyn pod hasłem ,, Bezpieczna szkoła- bezpieczne wakacje’’. W organizacji festynu zaangażowana była cała społeczność szkolna. Odbyły się występy naszych uczniów oraz zaproszonych gości. Przygotowano różne atrakcje min. loterie fantowe, zabawy sportowe, kalambury, karaoke. Dochód z festynu przeznaczono na wyposażenie szkoły.

Uczniowie klas szóstych świetnie bawili się na swojej zakończeniowej zabawie.

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego dla klas IV-VI pan Prezydent wraz z dyrekcją szkoły wręczył uczniom stypendia motywacyjne, sportowe oraz świadectwa z wyróżnieniem.

2010/2011

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy mszą świętą. W szkole, w której podczas wakacji dokonano naprawy elewacji budynku sali gimnastycznej od strony zachodniej oraz remontu kilku sal wraz z wymianą instalacji elektrycznej, przywitała nas Pani dyrektor Olga Tomaszewska, która w swoim przemówieniu nawiązała do wakacji, zwróciła uwagę na nasze bezpieczeństwo i życzyła nam jak najlepszych wyników w nauce. Delegacja klas V złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem poległych nauczycieli podczas II Wojny Światowej.

17 września uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji „Sprzątanie świata 2010”.

18 września odbył się XIII Międzynarodowy Bieg Jakuba Wejhera. W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych nasza szkoła zajęła I miejsce. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Weronika Gubernat z kl. VI a, która zajęła V miejsce.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły sprzątali groby pomordowanych w Piaśnicy podczas II Wojny Światowej.

29 września nasza szkoła obchodziła „Dzień Patrona”, a klasy VI wyjechały na wycieczkę do Będomina – miejsca urodzin Józefa Wybickiego, gdzie obecnie znajduje się Muzeum Hymnu Narodowego.

Na początku października poczet sztandarowy godnie reprezentował naszą szkołę podczas uroczystości ku czci 12 tysięcy osób pomordowanych w Lesie Piaśnickim w latach 1939-1940.

14 października to Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich pracowników oświaty – z tej okazji nasz Samorząd Uczniowski przygotował uroczysty apel.

29 października odbyła się uroczystość otwarcia kompleksu boisk szkolnych przy naszej szkole. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Prezydent Miasta Krzysztof Hildebrandt oraz Zastępca Prezydenta Bogdan Tokłowicz.

W listopadzie rozpoczęły się w naszej szkole spotkania z przedstawicielami Policji w ramach przedsięwzięcia „Zapobieganie przestępczości i eliminacja aspołecznych zachowań”.

W grudniu z okazji Mikołajek zorganizowany został kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczono na organizację Wigilii dla dzieci.

W tym miesiącu zorganizowano już po raz trzeci „Świąteczną Wieczornicę” dla rodziców uczniów naszej szkoły.

11 lutego zorganizowaliśmy imprezę integracyjną dla uczniów, rodziców klas IV – „Karnawałowy zawrót głowy”.

11 marca 2011r. w naszej szkole został zorganizowany konkurs miejski – „Podchody z okazji rocznicy wyzwolenia Wejherowa”. Głównym organizatorem była Pani Aleksandra Rohde.

Na początku kwietnia uczniowie klas VI przystąpili do ogólnopolskiego sprawdzianu kompetencji.

9 kwietnia 2011 roku odbył się Finał Wojewódzki XXXIX Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Człuchowie. Nasza uczennica Weronika Gubernat z klasy VIa zajęła IV miejsce.

W maju odbył się w naszej szkole II Miejski Konkurs Europejski, w którym nasi uczniowie wywalczyli I miejsce.

Pod koniec maja odbył się finał III Miejskiego Konkursu Matematycznego, którego organizatorem była Pani Katarzyna Westa. Pierwsze miejsce zajął Artur Grzenkowicz ze Szkoły Społecznej, drugie miejsce Jędrzej Brudnowski ze Szkoły Sióstr Zmartwychwstanek, a trzecie miejsce Marcin Kubach ze Szkoły Podstawowej nr 8.

21 maja odbyły się w Słupsku eliminacje wojewódzkie XXXI Ogólnopolskiego Konkursu Chórów A’Cappella Dzieci i Młodzieży. Nasz chór szkolny pod dyrekcją Pani Olgi Tomaszewskiej zakwalifikował się do kolejnego etapu otrzymując nominację do finału konkursu w Bydgoszczy.

Uczniowie klas szóstych zaprosili swoich rodziców na „Dzień Rodzica”, aby podziękować im za trud, miłość i opiekę rodzicielską. Rodzicom wręczono listy gratulacyjne i podziękowania za zaangażowanie w życie szkoły.

10 czerwca, już po raz czwarty, odbył się w naszej szkole festyn integracyjny „Bezpieczna szkoła, bezpieczne wakacje”. Przygotowano wiele atrakcji, m.in. zabawy sportowe, kalambury, malowanie twarzy, karaoke, pokazy policyjne i strażackie. Dochód z festynu przeznaczono na wyposażenie sal lekcyjnych w nowoczesny sprzęt techniczny. Dla uczniów klas szóstych zorganizowano dyskotekę na pożegnanie szkoły.

22 czerwca uroczyście zakończono rok szkolny 2010/2011.

2009/2010

Po wakacjach zastaliśmy nowo wyremontowaną bibliotekę wraz z Centrum Mulitimedialnym i czytelnią, wyremontowane 4 sale lekcyjne w tym do przyrody wraz z tablicą interaktywną, kostkę i odwodniony teren przed szkołą.

We wrześniu tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. W tym dniu klasy szóste wzięły udział w wycieczce do Będomina, gdzie zwiedziły Muzeum Hymnu Narodowego, a uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie.

W październiku w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Katyń – ocalić od zapomnienia” na Skwerze Jana Pawła II dyrekcja szkoły oraz władze miasta posadziły dąb poświęcony pamięci zamordowanego w Katyniu porucznika Maksymiliana Elke. Uroczystość tą poprzedził Miejski Konkurs Historyczny „Polska i Polacy podczas II wojny światowej”. Organizatorami konkursu byli Państwo Aleksandra i Jacek Rohde. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 9, drugie miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8, trzecie – Szkoła Podstawowa nr 6.

W tym samym miesiącu w naszej szkole odbyła się miejska uroczystość Dnia Edukacji Narodowej oraz uroczyście otwarto Szkolną bibliotekę wraz z centrum multimedialno-informacyjnym.

Z okazji listopadowego Święta Niepodległości odbyły się apele – uczniowie klas Ie i IIIb przygotowali przedstawienie w strojach z epoki.

Szkoła przystąpiła do programu „Radosna szkoła”, w ramach którego zakupiliśmy sprzęt sportowy do zabaw dla dzieci klas I –III. Jedna z sal została wyremontowana na potrzeby miejsca zabaw dla dzieci w szkole. Udało się również dokonać remontu i wyposażyć salę językową w nowy zestaw.

W grudniu z okazji Mikołajek zorganizowany został kiermasz świąteczny, którego dochód przeznaczono na organizację Wigilii dla dzieci.

Radość zbliżających się świąt przerwała nagła śmierć naszej koleżanki, wieloletniej nauczycielki klas I-III Wandy Oweckiej.

W tym miesiącu zorganizowano już po raz drugi „Świąteczną wieczornicę” dla rodziców uczniów naszej szkoły.

W styczniu Chór szkolny pod dyrekcją Pani Olgi Tomaszewskiej zajął trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie.

Kolejnym sukcesem naszego chóru było zdobycie pierwszego miejsca w X Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Jastarni, który odbył się w styczniu.

W lutym odbyły się obchody 40-lecia nadania szkole imienia Generała Józefa Wybickiego. Uczniowie, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście uczestniczyli w Mszy Świętej, podczas której poświecono odnowiony sztandar szkoły. W szkole odsłonięcia tablicy pamiątkowej dokonali byli dyrektorzy szkoły Pan Eugeniusz Czonstke i Pan Stefan Mazur, obecna dyrektor Pani Olga Tomaszewska, a także Pan Prezydent Bogdan Tokłowicz. Na uroczystość przybył autor naszego hymnu szkolnego Pan Leszek Miądowicz oraz wiele znanych absolwentów szkoły, byłych pracowników. Wspaniałą część artystyczną pt. „Rola hymnu w życiu Polaków” wyreżyserował Pan Wojciech Rybakowski.

Z okazji rocznicy wyzwolenia Wejherowa przypadającej w marcu odbyły się III Miejskie Podchody uczniów klas piątych ze wszystkich wejherowskich szkół podstawowych. Głównym organizatorem była Pani Aleksandra Rohde.

Na początku kwietnia uczniowie klas szóstych pisali sprawdzian kompetencji.

Wszyscy bardzo przeżyliśmy tragedię pod Smoleńskiem. W uroczystościach poświęconych pamięci ofiar mordu katyńskiego oraz ofiar katastrofy smoleńskiej wziął udział Pan Wojciech Elke – syn zamordowanego w Katyniu Maksymiliana Elke. Pod Dębem Pamięci ofiar Katynia została złożona wiązanka kwiatów.

W maju odbył się finał Miejskiego Konkursu Matematycznego, którego organizatorem i koordynatorem była Pani Katarzyna Westa. Pierwsze miejsce zajęła Izabela Kiedrowicz – Szkoła Podstawowa nr 9, drugie miejsce Zofia Witkowska – Szkoła Podstawowa nr 9, trzecie miejsce Jakub Ruth – Szkoła podstawowa nr 8.

Nasza szkoła była również organizatorem Miejskiego Konkursu o Unii Europejskiej, w którym pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego, drugie miejsce Szkoła Podstawowa nr 9, trzecie – Społeczna Szkoła Podstawowa. Konkurs przygotowały Panie Izabela Grzenkowicz, Iwona Buczyło-Sikora, Sonia Szlas.

Z okazji Dnia Rodzica uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami przygotowali program artystyczny. Rodzicom wręczono listy gratulacyjne i podziękowania za zaangażowanie w życie szkoły.

W czerwcu uczennica klasy czwartej Patrycja Szlas, wielokrotna zwyciężczyni różnych konkursów piosenki, zajęła drugie miejsce w finale konkursu dla szkół podstawowych „Pociąg na scenę” w Warszawie.

Pod hasłem „Bezpieczna Szkoła, Bezpieczne Wakacje” odbył się III Festyn Integracyjny. Przygotowano różne atrakcje, między innymi loterie, konkursy, pokazy umiejętności strażaków, policjantów i ratowników medycznych. Dochód z festynu przeznaczono na wyposażenie sal lekcyjnych w nowoczesny sprzęt techniczny.

Dla uczniów klas szóstych zorganizowano zabawę na pożegnanie szkoły.

25 czerwca uroczyście zakończono rok szkolny 2009/2010.

2008/2009

Dnia 1.09.2008r. odbyła się w naszej szkole uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2008/2009. Pani Dyrektor Olga Tomaszewska w swoim wystąpieniu powitała uczniów, rodziców i nauczycieli, przypomniała o zasadach bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły oraz podczas przerw i życzyła wszystkim sukcesów w nauce. Podczas uroczystości korzystaliśmy z nowego sprzętu nagłaśniającego, który został zakupiony min. ze środków zebranych podczas czerwcowego festynu.

21 września w ogrodach konwiktu odbył się festyn „Święto Chleba”, podczas którego prezentowała się nasza uzdolniona muzycznie młodzież. Wystąpił nasz chór szkolny, który do występów przygotowała pani Olga Tomaszewska.

29 września urodził się Józef Wybicki – patron naszej szkoły. Dlatego też ten tydzień był dla uczniów i pracowników dniem świątecznym. O godzinie 13 odbyła się uroczysta klas pierwszych, na która przybyli zaproszeni goście: pan Kazimierz Plocke, prezydent Wejherowa – Krzysztof Hildenbrandt, wizytator Kuratorium Oświaty – pani Marzena Lipka, sponsorzy i przedstawiciele Rady Rodziców.

Dnia 30 września wszystkie klasy szóste wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie – miejsce urodzin naszego patrona Józefa Wybickiego.

W grudniu po raz pierwszy w życiu szkoły zorganizowano kiermasz świąteczny, z którego dochód został przeznaczony na organizację wigilii dla dzieci. W tym miesiącu, również po raz pierwszy, zorganizowano dla rodziców „Świąteczną wieczornicę”, którą przygotowali Pani Olga Tomaszewska oraz Pan Wojciech Rybakowski. Na imprezę przybyli przedstawiciele władz miasta.

W styczniu została powołana na stanowisko v-ce dyrektora naszej szkoły mgr Aleksandra Klawitter – Pohnke, wieloletni nauczyciel klas I – III SP 9.

12 marca w naszej szkole został zorganizowany II konkurs miejski „Podchody z okazji rocznicy wyzwolenia Wejherowa”. „Dziewiątka” zajęła III miejsce.

W kwietniu uczniowie klasy III d pod kierunkiem pani Ewy Aleksandrowicz – Szwarc zdobyli II miejsce w VII Międzyszkolnym Konkursie Interdyscyplinarnym.

7 maja z okazji „Dnia Unii Europejskiej” odbył się w naszej szkole konkurs dla klas V. Organizatorkami konkursu były: pani Iwona Buczyło i pani Sonia Deik.

20 maja uczniowie klas VI zorganizowali „Dzień Rodzica”. Przygotowano program artystyczny oraz słodki poczęstunek. Rodzice otrzymali podziękowania i listy gratulacyjne z rąk prezydenta miasta B. Tokłowicza oraz pani dyrektor Olgi Tomaszewskiej.

27 maja Patrycja Szlas reprezentowała nasze miasto III Edycji Wojewódzkiego Konkursu Piosenki dla Dzieci i Młodzieży, a 30 maja w VI Wojewódzkim Konkursie Piosenki o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. W obu konkursach zajęła I miejsce.

W maju, już po raz drugi, w naszej szkole odbył się Festyn integracyjny – „Bezpieczna szkoła – Bezpieczne wakacje”, z którego dochód został przeznaczony na zakup tablicy interaktywnej.

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego dla klas IV – V gościem był prezydent Bogdan Tokłowicz, który wraz z panią dyrektor wręczył uczniom stypendia motywacyjne oraz świadectwa z wyróżnieniem.2007/2008

We wrześniu 2007 roku Nadleśnictwo Wejherowo po raz czwarty zorganizowało Festyn Leśny, który odbył się na parkingu leśnym przy leśniczówce Kąpino. Podczas festynu odbył się Międzyszkolny Turniej Wiedzy Leśnej, w którym uczestniczyli również uczniowie: wejherowskiej, "Dziewiątki". Naszą szkołę w grupie klas 1-3 reprezentowali uczniowie kl.IIId Paweł Przybylski, Kamil Mielewski i Maciej Plewka, natomiast kl. 4-6 reprezentowały uczennice z kl.5c: Klaudia Bujak, Nicol Detlaf i Patrycja Sulikowska. Obie nasze drużyny wywalczyły III miejsca. Opiekę nad drużynami sprawowały: M.Dzienisz, R.Pawlikowska i Jolanta Bartczak.

Także we wrześniu w naszej szkole odbyła się uroczystość podsumowania konkursu plastycznego na ilustrację przygód krasnala Hałabały i wręczenie nagród jego laureatom. Gości przywitali: D.Balcerowicz, dyrektor PiMBP w Wejherowie oraz S.Mazur, wiceprzewodniczący Rady Powiatu, a zarazem dyrektor SP nr9. Uroczystość prowadziła instruktor R.Szkoła. Nagrody wręczali: O.Tomaszewska wiceprzewodnicząca Komisji Kultury i Oświaty Rady Miasta Wejherowa oraz M.Odyniecki, wiceprzewodniczący Komisji Kultury Rady Powiatu.

W szóstą rocznicę pierwszego spotkania uczniów i nauczycieli odbyło się spotkanie zaprzyjażnionych szkół: Samorządowej Szkoły Podstawowej im.J.Wejhera w Górze z naszą,"Dziewiątką" .Przedstawiając historię sześcioletniej przyjażni dyr. Stefan Mazur podkreślił,że jest ona bardzo owocna. Pomysłodawczynią i koordynatorką tego przedsięwzięcia była wicedyrektor Gabriela Baran. Do realizacji zadania z wielkim zaangażowaniem przystąpili uczniowie klas pierwszych i drugich wraz z wychowawczyniami D.Sobczyńską, A.Majkut z Góry oraz J.Bartczak i W.Kulling z SP9.

W pażdzierniku korzystając z uprzejmości leśniczego Z.Rohraffa uczniowie klasy 2a wraz z wych.J.Bartczak i G.Ratke przeżyli wspaniałe chwile w szkółce leśnej w Kochanowie. Uczniowie poznawali popularne drzewa naszych lasów, ich liście, nasiona, owoce.W naturalnym środowisku wskazywali drzewa liściastei iglaste. Takie lekcje na długo zapadają dzieciom w pamięć, a co najważniejsze wzbogacają ich stan wiedzy o środowisku leśnym.

Już szósty rok uczniowie klas 1-3 naszej szkoły zaprosili do siebie Panią Muzykę- Eleonorę Bednarską z Agencji Artystycznej, "MUSICUS" wraz z wieloma zawodowymi muzykami, śpiewakami i tancerzami .Każde spotkanie to wspaniały koncert z udziałem dzieci, to poznawanie nowego instrumentu, zagadka muzyczna, nagrody i niespodzianka.

W listopadzie obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawcy. Mimo, ze uczniowie naszej szkoły są jeszcze zbyt młodzi, by być honorowymi krwiodawcami, jednakże problem krwiodawstwa warto im przybliżyć. W związku z tym grupa członków szkolnego PCK pod opieką A.Langa i H.Tratto zwiedziła Punkt Krwiodawstwa przy Szpitalu im.F.Ceynowy w Wejherowie.

W grudniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie muzycznym,"Roztańczone Boże Narodzenie". Absolwentka Gdańskiej Szkoły Baletowej- Iwona Waliłko zaprezentowała,"tańce pod choinką", fragmenty baletu Piotra Czajkowskiego,"śnieżynka","Dziadek do orzechów". Dzieci podziwiały nie tylko układy taneczne, ale zachwycały się także pięknymi strojami. Najwięcej radości wywołał wspólny śpiew ulubionej pastorałki Jana Pawła II,"Oj maluśki, maluśki"

Pedagog naszej szkoły L.Królak zorganizowała wigilijne spotkanie dla dzieci z najbardziej potrzebujących pomocy rodzin.Wokół unosił się zapach pyszności przygotowanych przez wielu rodziców i licznych sponsorów m.in. p.Szymoniak, p.Ciesiołkiewicz. Podniosły nastrój towarzyszył łamaniu się opłatkiem i wspólnemu kolędowaniu. Najprzyjemniejszym momentem było pojawienie się św.Mikołaja. Miły gość dla wszystkich dzieci miał upominki, którymi były słodycze i zabawki.

W tym miesiącu odbyła się także tradycyjna Wigilia dla wszystkich pracowników naszej,"Dziewiątki".

W styczniu Bożena Wójcik przeprowadziła dla uczniów klas drugich turniej sportowy będący I etapem Zimowego Międzyszkolnego Konkursu Integracyjnego. Organizatorka wraz ze swoimi pomocnikami- chłopcami z klasy 5B, przygotowała szereg konkurencji sportowo- plastycznych i rozrywek umysłowych. Zwycięzcami okazali się uczniowie kl.2D, których wychowawczyni E.Aleksandrowicz-Szwarc była niezwykle dumna ze swych wychowanków, gdyż to właśnie oni będą reprezentować naszą szkołę na Zimowym Międzyszkolnym Konkursie Integracyjnym.

Tradycyjnie w styczniu odbył się karnawałowy Bal Przebierańców dla klas młodszych oraz dyskoteka karnawałowa dla uczniów klas starszych. Wszyscy znakomicie się bawili w rytmach dawnych i obecnych przebojów.

Z okazji kolejnej rocznicy wyzwolenia Wejherowa oraz w związku z powitaniem wiosny ogłoszony został konkurs plastyczny"Wiosna w Wejherowie". Pomysł pań: E.Aleksandrowicz-Szwarc i S.Puszczewicz spotkał się z wielkim zainteresowaniem dzieci. Uczniowie wykonali przepiękne prace ukazujące uroki naszej rodzinnej przyrody. Wyróżniono 40 najciekawszych prac, których autorzy na uroczystym apelu z rąk wicedyrektor G.Baran otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Po wieloletniej pracy na emeryturę odszedł mgr Stefan Mazur, który był dyrektorem naszej szkoły od 1września 1986roku do 31stycznia 2008roku. Przez kolejne dwa miesiące ( przez okres procedur związanych z ogłoszonym konkursem na stanowisko dyrektora szkoły) obowiązki dyrektora pełnił mgr Wojciech Kurowski. Od 1kwietnia 2008roku dyrektorem wyłonionym drogą konkursu, została mgr Olga Tomaszewska- wieloletni nauczyciel naszej szkoły.

W marcu odbyły się w naszej szkole I Miejskie Podchody z okazji Wyzwolenia Wejherowa, którego organizatorami byli Pani Olga Tomaszewska, Pani Danuta Kulling, Pan Jacek Rohde oraz Pan Andrzej Sikora.

W kwietniu nasz chór szkolny pod dyrekcją Pani Olgi Tomaszewskiej zdobył III miejsce na XX Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni o Morzu w Wejherowie w kategorii chórów dziecięcych.

W maju odbył się miejski konkurs "Ze starożytnością na ty", którego głównymi organizatorkami były Pani Iwona Damaszke i Pani Barbara Ziemann.

W czerwcu odbył się w naszej szkole pierwszy Festyn Szkolny. W realizację tego przedsięwzięcia pod przewodnictwem dyrektor Olgi Tomaszewskiej włączyli się nauczyciele, rodzice, uczniowie i zaprzyjażnieni sponsorzy. Zebrane fundusze zostały przeznaczone na zakup nowego sprzętu nagłaśniającego.

2006/2007

Pod koniec września obchody Święta Szkoły są nierozerwalnie związane z przyjęciem w poczet braci szkolnej uczniów klas pierwszych. W tym roku ta wspaniała uroczystość przebiegała pod hasłem ,, Witaj nasza szkoło, tu spędzimy czas wesoło". Święto Szkoły przebiegło w tak uroczystej scenerii dzięki staraniom dyrektor Gabrieli Baran, uczennicom chóru szkolnego prowadzonego przez Olgę Tomaszewską i pięknym dekoracjom wykonanym przez Filipa Wolskiego i Aleksandrę Bratkowską.
W październiku tradycją naszej szkoły stało się ,,Święto pieczonego ziemniaka ".Impreza odbywa się corocznie w harcerskiej bazie noclegowej ,,Cedron".
W październiku minął szósty rok współpracy naszej szkoły z Samorządową Szkołą Podstawową w Górze Pomorskiej. Podejmowane w ramach tej współpracy działania poruszają problemy z różnych dziedzin życia. Jest to wspólne poznawanie świata przyrody, przybliżanie warunków życia dzieci w mieście i na wsi, a także wspólne ciekawe, kulturalne spędzanie wolnego czasu.
W grudniu najmłodsi uczniowie ,,Dziewiątki" pokazali w pięknych widowiskach, że kochają święta i potrafią o nich wiele opowiedzieć wierszem, piosenką i tańcem, a przez to zachęcić innych do podtrzymywania związanych z nimi tradycji. Uczniów przygotowały panie Bożena Kubiaczyk i Lucyna Bieszke.
Uczniowie kl.IIIb z wych. Aleksandrą Bratkowską przygotowali w oparciu o książkę Jana Paszulewicza ,,Betlejemska Dobranocka"- inscenizację. Wystawili ją podczas Wigilii dla nauczycieli oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym Nr 1 w Wejherowie.
W marcu Agencja Artystyczna ,,Musicus" pod kierownictwem Eleonory i Stanisława Bednarskich zaprezentowała uczniom naszej szkoły ,, Polskie tańce narodowe".
W maju odbyła się druga edycja Miejskiego Konkursu ,,Ze starożytnością na Ty". Imprezę prowadził W. Kurowski, a część sportową J. Rohde. Patronat nad konkursem objął Urząd Miasta Wejherowa. Głownymi organizatorami przedsięwzięcia z ramienia SP nr 9 byli: A.Rohde, I. Damaszke, B. Ziemann, W. Kurowski.


2005/2006

We wrześniu w naszej szkole miała miejsce uroczysta Powiatowa Inauguracja 4 edycji Policyjnego Programu Edukacyjnego POPO adresowana do uczniów klas pierwszych.
W październiku , działające pod opieką Aleksandry Langa -Koło PCK już drugi raz odpowiedziało na apel głównego zarządu i zorganizowało zbiórkę żywności. Akcja spotkała się wśród uczniów i ich rodziców z jeszcze większym zrozumieniem i zaangażowaniem niż w roku ubiegłym.
W listopadzie uczniowie naszej szkoły zostali laureatami 9 Spotkania Ekologicznego Małego Trójmiasta Kaszubskiego pod hasłem ,,Każdy kęs ma swój sens ". W konkursie plastycznym ;
1 miejsce Kacper Rompca kl.2e opiekun- Sławomira Puszczewicz
1 miejsce Klaudia Ostrowska kl. 3d opiekun - Halina Groth
2 miejsce Paulina Baranowska kl.2e opiekun - Sławomira Puszczewicz
W grudniu - Samorząd Uczniowski klas 1-3 odpowiedział na apel Anny Kątnej - opiekunki schroniska dla zwierząt w Bieszkowicach. Uczniowie gromadzili dary, niejednokrotnie rezygnując ze słodyczy, by w zamian wspomóc zwierzęta.
Odbyło się coroczne spotkanie wigilijne dla dzieci .Dzieciom towarzyszyli Ci, którym bardzo zależy na ich radosnym uśmiechu. Wśród nich była s.Alicja Kołacz, Dyrekcja Szkoły, Radni Miasta Wejherowa- Olga Tomaszewska i Wojciech Robakowski oraz przewodniczący TPD- ST. Madera.
W marcu zespół złożony z uczniów kl.3e Patrycji Boćkowskiej i Kacpra Muszczyńskiego oraz Pawła Królek z 3c zdobył III miejsce w Finale Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy ,,Najlepszy z Najlepszych".Nad zintegrowaniem zespołu czuwała Sł. Puszczewicz.
W kwietniu odbyła się w naszej szkole już II edycja konkursu czytelniczego pt. ,,Ulubieni pisarze- Janina Porazińska''.Organizatorkami konkursu były nauczycielki: Halina Groth i Dorota Zdralek.W przygotowaniach wspierały je: Aleksandra Klawiter-Pohnke, Anita Siemińska, Sławomira Puszczewicz i Monika Szeląg.


W maju odbył się w naszej szkole Miejski Konkurs ,,Ze starożytnością na ty ''skierowany do uczniów klas piątych szkół podstawowych .Przygotowanie turnieju spoczywało w rękach nauczycieli: Aleksandry Rohde, Iwony Damaszke i Wojciecha Kurowskiego.
W czerwcu , w ramach akcji ,, Cała Polska czyta dzieciom'',odbył się w naszej szkole konkurs pt.,,Z wizytą w Bullerbyn".Pięć drużyn reprezentujących klasy III, mialo do pokonania kilka konkurencji.Konkurs wymyślily i zorganizowały nauczycielki: Lucyna Bieszke, Danuta Borowiec, Aleksandra Bratkowska i Teresa Hewelt.
W czerwcu odbyły się też uroczystości rocznicowe z okazji podpisania porozumienia o współpracy trzech szkół Małego Trójmiasta Kaszubskiego: nr2 w Redzie, nr9 w Wejherowie oraz nr6 w Rumi.Od tego czasu minęło już 5 lat. Do tej pory szkoły zorganizowały sporo konkursów m.in. fotograficznych, matematycznych, informatycznych, ekologicznych. Klasy odwiedzały się wzajemnie, jeździły na wycieczki.


2004/2005

1 września pracownicy naszej szkoły oraz uczniowie spotkali się na porannej Mszy Świętej w kościele parafialnym św .Stanisława Kostki. Była to już kolejna uroczysta liturgia na rozpoczęcie roku szkolnego.
Z inicjatywy nauczycielek klas ,,0'' i dyrekcji został zorganizowany Integracyjno- Sportowy Festyn Rodzinny dla najmłodszych członków społeczności szkolnej i ich rodziców.
W październiku pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę. Ślubowali dbać o dobre imię swojej szkoły oraz uczyć się pilnie.
Pierwszoklasiści wzięli udział w inauguracji programu policyjnego ,, POPO''.
W grudniu uczniowie naszej szkoły zostali laureatami Konkursu Literackiego organizowanego dla placówek oświatowych z terenu Małego Trójmiasta Kaszubskiego.
Magdalena Makowska - 1 miejsce w kategorii wiersz
Joanna Starba - 2 miejsce w kategorii wiersz
Adam Wiśniewski - główna nagroda w kategorii proza
Zorganizowano spotkanie choinkowe dla dzieci, do których Mikołaj mógł dotrzeć tylko dzięki pomocy szkoły.Spotkanie zorganizowała Lucyna Królak - pedagog szkolny, która od kilku lat specjalizuje się w organizowaniu takich przedsięwzięć. Imprezę uświetnił występ teatrzyku szkolnego przygotowany przez Wojciecha Robakowskiego, a o nastrój zadbał szkolny chór pod kierunkiem Olgi Tomaszewskiej.


W styczniu nauczyciele naszej szkoły: Danuta Kulling, Olga Tomaszewska, Bożena Wójcik, Andrzej Sikora i Mariusz Walczak zorganizowali obóz terapeutyczny dla dzieci. Celem przewodnim akcji było wdrażanie asertywnej postawy wobec zagrożeń płynących z otaczającego świata, jakimi są używki oraz podniesienie swojej samooceny.Dzieci wypoczywały w pięknym ośrodku ,, Domu Wczasów Dziecięcych'' nad jeziorem Wygonin.
W marcu w naszej szkole odbyła się , organizowana już od lat przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia, audycja umuzykalniająca dla szkół podstawowych. Tym razem organizatorzy do udziału zaprosili Zespół Folklorystyczny ,, Alga " z Państwowego Ogniska Baletowego w Pucku.
W maju w ramach pracy Szkolnego Klubu Europejskiego odbył się Konkurs Małych Form Teatralnych w języku angielskim pt.,,Amateur Theatricals". Głównym organizatorem konkursu była nauczycielka języka angielskiego - Alicja Gulbinowicz. Takie formy pracy z dziećmi mają za zadanie uczyć komunikacji, współpracy, odkrywać umiejętności sceniczne oraz promować kulturę krajów anglojęzycznych.
W czerwcu- Adam Wiśniewski, uczeń klasy 6c naszej szkoły został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego ,, Red White & Blue '',przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych województwa pomorskiego.Adam zajął 3 miejsce w województwie pomorskim, co stanowi niewątpliwy sukces i jest ukoronowaniem jego wieloletniej pracy nad językiem angielskim.


2003/2004

We wrześniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Miejskim Konkursie Historycznym ,,Polska Piastów''.2 miejsce zajęła Monika Riegiel kl.6e, a 4 miejsce zajął Robert Hoeft z kl.6d.Uczniów przygotowała do konkursu mgr Aleksandra Gondek.
W październiku policjanci z Komendy Powiatowej Policji wspólnie z przedstawicielami PZU Życie SA rozpoczęli całoroczną akcję ,,Odblaskowe pierwszaki''.
Nasza szkoła zdobyła zaszczytne 2 miejsce w konkursie ,,Selektywna zbiórka odpadów - młodzież daje przykład ''organizowanym przez Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie.
W dalszym ciągu trwała współpraca uczniów i nauczycieli naszej szkoły z zaprzyjaźnioną placówką w Wilhelmshaven.
Po raz kolejny nauczyciele i uczniowie S.P.9 zorganizowali akcję charytatywną. Tym razem szczytnym celem była pomoc poważnie chorej dziewięcioletniej Karolince - uczennicy klasy 2 integracyjnej. Ukazał się zbiór prac literackich uczniów klas 1-3, któremu młodzi poeci nadali tytuł ,,Wierszykarnia''. Całkowity dochód ze sprzedaży postanowili przeznaczyć na leczenie chorej koleżanki. Takie działania jednoczą ludzi oraz wyzwalają dobro, serce, szlachetność i zainteresowanie losem drugiego człowieka. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły ponownie udowodnili, że szkoła przekazuje nie tylko wiedzę, ale uczy, jak być w pełni człowiekiem.
W maju w związku z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej w naszej szkole zorganizowano Międzyszkolny Konkurs o Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa z okazji ,,Dnia Europejskiego''.Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół podstawowych z Małego Trójmiasta Kaszubskiego.Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. Główni organizatorzy przedsięwzięcia to opiekunowie Szkolnego Klubu Europejskiego przy SP 9: Alicja Gulbinowicz i Iwona Buczyło.


2000/2001

Trwa drugi rok wprowadzania reformy oświaty w szkole. Obecnie Szkoła Podstawowa Nr 9 jest szkołą sześcioklasową , gdzie w 39 oddziałach uczą się dzieci w wieku od 6 do 12 lat.
Dla szkoły jest to rok okrągłych jubileuszy: 35 lat minęło od powstania placówki, 30 lat temu oddano do użytku obecny budynek, uroczyście wręczono sztandar i oficjalnie nadano szkole imię gen. Józefa Wybickiego. Hymn szkoły ma już 20 lat.
Jest to okazja do wydania pierwszej publikacji na temat "Dziewiątki".


1999/2000

W związku z wprowadzaną reformą oświatową pośród 41 oddziałów nie było klas siódmych. Powstały natomiast klasy czwarte z większą ilością godzin np. : matematyki, informatyki, muzyki, plastyki, wychowania fizycznego. W dwóch klasach pierwszych wprowadzono dodatkowo nauczanie języka francuskiego.

Szkolna pracownia komputerowa została wyposażona w nowy sprzęt, m.in. w drukarki laserowe oraz została podłączona do Internetu. W jednej z sal lekcyjnych zorganizowano nowoczesną pracownię do nauki języków obcych.

Po raz ostatni odbył się zabawa zakończeniowa klas ósmych. Pierwszy raz zorganizowano dyskotekę na zakończenie klas szóstych.

1998/99

Dnia 3 września miał miejsce pokaz tańców zespołu "Rytm Dance", prowadzonego przez Ewę i Jarosława Rostankowskich.
W związku z wyborami do Rady Miasta, Powiatu Wejherowskiego, Sejmiku Województwa Pomorskiego w październiku 1998r. w SP nr 9 znajdowała się siedziba obwodowej komisji wyborczej.
W grudniu w TV Gdańsk emitowano program o zespole ludowym "Frantówka" z Wejherowa, który powstał przy "Dziewiątce".
W kościele św. Stanisława Kostki zorganizowano koncert kolęd, w którym wystąpił m.in. chór SP nr 9.
W styczniu w szkole odbyło się doroczne spotkanie opłatkowe Związku Represjonowanych Żołnierzy-Górników.
Odbyło się szkolenie nauczycieli na temat zagrożenia narkotykowego przez przedstawicieli policji.
W czerwcu odbył się IV Festyn Ekologiczny, podczas którego uczniowie SP nr 9 zajęli III miejsce w Konkursie Wiedzy Ekologicznej i I miejsce w zbiórce makulatury szkół wejherowskich.

1997/98

We wrześniu ukończono komputeryzację biblioteki szkolnej.
Uczniowie klas VI wzięli udział w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez Ewę Polińską-Mackiewicz.
W listopadzie przedstawiono uroczystą akademię pt. "Drogi Polaków do Niepodległości". W grudniu szkoła otrzymała dyplom za zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

17 stycznia w sali gimnastycznej szkoły miała miejsce wigilia żołnierzy i górników.
W marcu 1998 r w szkole zorganizowano rejonowy Konkurs Chemiczny.
22 kwietnia odbył się I Miejski Sejmik Ekologiczny z okazji Dnia Ziemi, który połączono z 70-tą rocznicą powstania Ligi Ochrony Przyrody.
16 maja odbyło się seminarium naukowe w związku z Regionalnym Festynem Ekologicznym, w ramach którego uczniowie "Dziewiątki" zajęli drugie miejsce w Konkursie Wiedzy Ekologicznej.
Uczniowie klas VIII uczestniczyli w ramach wychowania komunikacyjnego w zajęciach na temat ratowania życia, które prowadzili uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie.
Chór szkolny zajął I miejsce w makroregionie na XIX Ogólnopolskim Konkursie Chórów a'capella Dzieci i Młodzieży w Koszalinie.
W maju dyrektor Stefan Mazur otrzymał statuetkę Jakuba Wejhera.
1 czerwca Maja Dyszewska brała udział w "Sejmiku Dziecięcym" w Warszawie, co było nagrodą w ogólnopolskim konkursie pt. "Dzieci w Sejmie".
W czerwcu 1998r. w kościele pod wezwaniem Św. Anny w Wejherowie poświęcono sztandar szkoły.

1996/97

Z okazji 200-lecia "Mazurka Dąbrowskiego" odbyła się uroczysta akademia połączona z finałem konkursu na temat patrona szkoły, pt. "Mazurek Dąbrowskiego, jego twórca i jego czasy".

W grudniu odbyła się wigilia dla pracowników, na którą zaproszono ks.prob. Mariana Detlaffa i Annę Kowalską.

Chór szkolny zajął I miejsce w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Chórów Szkolnych, a w eliminacjach międzywojewódzkich w Słupsku zajął I miejsce. 25 lutego chór otrzymał nagrodę Kuratora Oświaty. Na Festiwalu Muzyki Klasycznej w Wilnie chór uzyskał III miejsce i wyróżnienie od ambasadora Austrii za najlepsze wykonanie utworu F.Schuberta. Na XV Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni o Morzu zajął II miejsce w kategorii chórów dziecięcych. 14 marca miał miejsce Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej.

Ukazały się dwie gazetki redagowane wyłącznie przez uczniów:"'Pampers" i "Nódy z Budy". 19 maja odbył się Regionalny Festyn Ekologiczny, na którym wystąpił szkolny zespół kaszubski "Frantówka". W ramach festynu odbył się konkurs wiedzy ekologicznej, w którym uczniowie "Dziewiątki" zajęli drugie miejsce.

Szkołę odwiedził chór ze szkoły muzycznej w Wilnie. 28 czerwca uczniowie SP nr 9 wzięli udział w V Międzynarodowych Nadbałtyckich Spotkaniach Kulturalnych Puck'97.

Mateusz Gorlikowski ponownie zdobył I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Geograficznym.

1995/96

Chór szkolny wyjechał do Szwecji i wziął udział w koncercie pieśni chóralnych w Tyreso.
Uczniowie uczestniczyli w akcji "Sprzątanie Świata - Polska 95".
W szkole miała miejsce akcja dystrybucji cegiełek na rzecz osób niepełnosprawnych i niewidomych "Pomóż i Ty".
20 stycznia odbyło się spotkanie wigilijne inwalidów wojennych zorganizowane przez Związek Inwalidów Wojennych o/Wejherowo.
14 maja dyrektor Stefan Mazur otrzymał medal za zasługi dla Związku Inwalidów Wojennych w Wejherowie.
Olga Staszak zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Polonistycznym, a Mateusz Gorlikowski I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Geograficznym.

1994/95

Chór szkolny zajął I miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów Dzieci i Młodzieży a'capella.w Toruniu (ex aequo z chórem toruńskim).
W kwietniu odwiedzili szkołę nauczyciele języka polskiego z Litwy.
Szkoła otrzymała odznakę "Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej" za wieloletni patronat nad Piaśnicą.

1993/94

Po raz pierwszy odbył się koncert "Dzieci Dzieciom", podczas którego zorganizowano zbiórkę pieniędzy dla szpitala miejskiego.
W dniach 20-28 maja uczniowie i nauczyciele gościli pedagogów i młodzież z Bremenhaven.

1992/93

W listopadzie zorganizowano Mini-listę Przebojów, a w styczniu odbyły się wybory Miss i Mistera Szkoły.
23 lutego Centralny Zespół Wojska Polskiego zaprezentował widowisko poetycko-muzyczne pt. "Pieśń Ojczysta".
Uczniowie "Dziewiątki" brali udział w odsłonięciu tablicy pamiątkowej ku czci dzieci pomordowanych w Piaśnicy.
Marian Kustusch zdobył I miejsce na Wojewódzkiej Olimpiadzie Fizycznej.

1991/92

Chór szkolny zdobył II miejsce w przeglądzie rejonowym Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Dzieci i Młodzieży a'capella.
Uczniowie obejrzeli projekcję filmu pt."Las Piaśnicki", który wywarł na nich ogromne wrażenie.

1990/91

Od września w pomieszczeniach szkolnych zawieszono krzyże i zaczęto uczyć religii w szkole.
Po raz pierwszy oficjalnie zorganizowano Wigilie klasowe oraz wigilię dla dzieci objętych szczególną troską pedagoga.

Uczniowie byli w Teatrze Miejskim w Gdyni na przedstawieniach: "Historia o żebraku i osiołku" i "Turlajgroszek".

1989/90

Dnia 12 kwietnia w SP nr 9 odbyła się aukcja dzieł sztuki na fundusz WKO "Solidarność".
W styczniu zaprezentowano przedstawienie pt. "Jak ciężko zwierzętom przetrwać zimę?".

1987/88 i 1988/89

W tych latach w kronikach odnotowano apele i uroczystości wg standardowego harmonogramu: rozpoczęcie roku szkolnego, ślubowanie klas pierwszych i Dzień Patrona Szkoły, Dzień Nauczyciela, wykopki, Andrzejki, Choinka, Dzień Wojska Polskiego, Dzień Kobiet, rocznica wyzwolenia Wejherowa, Kwiecień Miesiącem Kultury Zdrowotnej, Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej, Dzień Dziecka, zakończenie roku szkolnego.
Zakupiono pierwsze komputery do powstającej pracowni komputerowej.

1986/87

Dnia 28 września miała miejsce w Wejherowie Manifestacja Pokojowa, w której wzięła udział młodzież klas starszych.

W lutym 1987 r w szkole został uruchomiony Kuratorski Ośrodek Pracy z Młodzieżą. Kierowano tu nieletnich (do 17 roku życia) na podstawie orzeczenia Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego. Mogli z niego korzystać małoletni z rodzin moralnie zagrożonych lub nieporadnych wychowawczo. Dzieci otrzymywały posiłki i opiekę do godz. 17.00.
Uczniowie brali udział w kweście na pomnik Jakuba Wejhera.
W "Dziewiątce" gościł Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
Marek Mleczak zajął III miejsce w finale konkursu Wiedzy o Morzu.

1985/86

Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego szkołę zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele ZBOWiD-u, Janett Skibniewska i Leon Prusiński.
Jak co roku uczniowie brali udział w wykopkach.
Zespół Pieśni i Tańca Dzieci i Młodzieży SP nr 9 zajął I miejsce na X Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Żołnierskiej.
Adam Kasprzak zajął I miejsce w Wojewódzkiej Olimpiadzie Języka Polskiego, a Marcin Gruchała I miejsce w Wojewódzkiej Olimpiadzie Biologicznej.
Tomasz Miler zajął I miejsce w Wojewódzkich Zawodach Modeli Pływających o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej.

1984/85

Uczniowie jak co roku porządkowali groby w Piaśnicy.
5 listopada szkolna Izba Pamięci Patrona Szkoły Generała Józefa Wybickiego otrzymała "Medal Pamiątkowy" wybity z okazji 20-lecia Muzeum Stutthoff i ku czci pomordowanych w Piaśnicy od Zarządu Klubu Byłych Więźniów Obozu Koncentracyjnego 'Stutthoff' w Gdańsku za opiekę nad grobami.
W listopadzie w związku z 40-leciem PRL szkołę odwiedził twórca powojennej władzy ludowej Bernard Szczęsny.
Szkolny zespół muzyczny wystąpił w Domu dla Przewlekle Chorych w Wejherowie.
Zarząd Wojewódzki ZBOWiDu w Gdańsku przekazał szkole dyplom uznania za współpracę i okazywaną pomoc.
W zimie na boisku szkolnym przy pomocy Spółdzielni Mieszkaniowej zorganizowano lodowisko, które było czynne w godz. 14.00 - 19.00.
Prezes chóru "Harmonia" otrzymał od szkoły dyplom honorowy i statuetkę gen. Józefa Wybickiego.
W konkursie "Młode talenty Kaszub i Pomorza" w kategorii kronik indywidualnych I miejsce zajęła Małgorzata Dagiel.
Jacek Arendt zajął I miejsce w konkursie "Wiedza Pożarnicza".
Tradycyjnie "Dziewiatka" uzyskała bardzo wysokie noty na Wojewódzkich Zawodach Balonowych.

1983/84

Uroczyste ślubowanie klas pierwszych odbyło się po raz pierwszy w Będominie.
W październiku "Złotym Krzyżem Zasługi" odznaczeni zostali: Stanisława Krzebietke, Ewa Stolarczyk i Wacław Strakowski, natomiast Nagrodę Ministra Oświaty i Wychowania otrzymał Filip Wolski.

19 października młodzież spotkała się z Janem Naskrętem, obrońcą Westerplatte.
Uczniowie klas 0-III brali udział w "Żakinadzie" w ramach Dni Wejherowa.
17 czerwca miały miejsce wybory do Rad Narodowych. W skład komisji wyborczej w naszej szkole wchodzili nauczyciele "Dziewiątki".

Zorganizowano wycieczkę do powstającej elektrowni jądrowej w Żarnowcu.
TV Poznań zaprosiła uczniów do udziału w audycji o Józefie Wybickim z uczniami ze szkoły w Manieczkach.

Nauczyciele j.polskiego i matematyki otrzymali list z I LO im.Jana III Sobieskiego w Wejherowie za dobre przygotowanie absolwentów. Wszyscy uczniowie "Dziewiątki", którzy złożyli dokumenty zdali egzaminy wstępne do tej szkoły.

1982/83

Plan pracy Rady Pedagogicznej w bieżącym roku szkolnym był następujący:
- rozwijanie zainteresowań i zdolności uczniów
- wdrażanie do współodpowiedzialności i samorządności
- kształtowanie postaw patriotycznych, internacjonalistycznych i społecznych.

We wrześniu uczniowie klas starszych uczestniczyli w wykopkach.
Z okazji święta Edukacji Narodowej 14 października w Zespole Szkół Samochodowych w Wejherowie odbyła się uroczystość, podczas której nadano tej szkole imię Jakuba Wejhera i wyróżniono zasłużonych nauczycieli, m.in. nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Nr 9: Eugeniusza Czonstke, Zofię Hoeft, Annę Glińską i Grażynę Bobińską.

7 października zorganizowano spotkanie z p. Janett Skibniewską, z okazji Dnia Ludowego Wojska Polskiego, która znała osobiście majora Henryka Sucharskiego. 6 maja uczniowie przygotowali część artystyczną z okazji Dnia Kombatanta w Miejskim Domu Kultury.
W maju harcerze i laureaci konkursów na temat szkodliwości alkoholu spotkali się z członkami Społecznego Komitetu Przeciwalkoholowego.

Młodzież z kółka technicznego pod kierunkiem nauczyciela zajęć praktyczno-technicznych mgr Filipa Wolskiego wykonała boazerię na frontowe ściany korytarzy szkolnych, wejście do szkolnej harcówki i biblioteki szkolnej. W boazerię wkomponowano m.in. godło państwowe, pięciolinię z nutami hymnu szkoły, płaskorzeźbę popiersia patrona szkoły.

Zarząd Miejski ZBOWiDu za pomoc w wychowaniu patriotycznym młodzieży otrzymał od szkoły statuetkę, będącą odwzorowaniem pomnika gen. Józefa Wybickiego w Kościerzynie.
Dariusz Kaczmarek zajął I miejsce w Wojewódzkiej Olimpiadzie Chemicznej.

1981/82

We wrześniu zorganizowano spotkanie na temat problemów wychowawczych młodzieży, w którym uczestniczył m.in. proboszcz parafii św. Leona Wielkiego ks. Adam Tracz.
W szkole miała miejsce zbiórka makulatury i pieniędzy . Uzyskane fundusze przekazano na rzecz mieszkańców okolic Płocka, ponieważ tereny te nawiedziła powódź.
W styczniu odbyło się spotkanie młodzieży z oficerem Ludowego Wojska Polskiego na temat stanu wojennego.
Uczniowie szkoły otrzymali dary z Holandii, Bułgarii i Hiszpanii w związku z trudną sytuacją naszego kraju.
Chór szkolny zajął II miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Chórów Szkolnych a'capella.

1980/81

9 grudnia przygotowano wieczornicę pt. "Jan Kochanowski - poeta okresu Odrodzenia".
Spotkanie z kompozytorem hymnu szkoły, Antonim Sutkowskim odbyło się w styczniu, a w lutym młodzież spotkała się z Aleksandrem Kruszyńskim, członkiem ZBOWiD-u.
W SP nr 9 odbyły się Dni, Oświaty, Książki i Prasy.
W czerwcu "Dziewiątka" została wyróżniona nagrodą pieniężną w wojewódzkim konkursie na klasę-pracownię nauczania początkowego.

1979/80

Przedstawiciele klas VIII brali udział w manifestacji antywojennej w Gdańsku z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej.
W styczniu 1980 r Lech Miądowicz napisał dla "Dziewiątki" pieśń, która została jej hymnem. Muzykę skomponował Antoni Sutowski.
W dniach 24-25 maja w szkole miał miejsce zjazd absolwentów Seminarium Nauczycielskiego, w otwarciu zjazdu uczestniczyła nasza młodzież.
W trosce o estetyczny wystrój korytarzy zawieszono na I piętrze duże oszklone gabloty, które przydzielono: Samorządowi Uczniowskiemu, bibliotece, Lidze Ochrony Przyrody, Towarzystwu Przyjaźni Polsko-Radzieckiej, preorientacji zawodowej, kółkom: fizycznemu, polonistycznemu, matematycznemu i chemicznemu, Szkolnemu Kołu Sportowemu oraz ZHP. Niektóre z nich służą do dnia dzisiejszego.
Poza tym:
- wykonano boksy na odzież i obuwie dla dzieci na I i II piętrze,
- założono zasłony przeciwsłoneczne w salach,
- wprowadzono gimnastykę dla dzieci z wadami postawy,
- naprawiono i usprawniono natryski,
- pomalowano linie na boisku asfaltowym,
- wyposażono umywalki w bojlery na ciepłą wodę i mydło płynne,
- wymieniono gumoleum na korytarzu,
- przeszkolono nauczycieli w obsłudze środków audiowizualnych.
Marlena Młyńska zdobyła I miejsce w Wojewódzkiej Olimpiadzie Języka Rosyjskiego.

1978/79

Dnia 18 września w szkole byli przedstawiciele władz szkolnych i partyjnych NRD oraz władz miejskich, a także reprezentanci ZBOWiD-u. Celem wizyty było nawiązanie przyjaźni i współpracy z młodzieżą niemiecką.
W listopadzie odbyła się wieczornica z okazji 60-tej rocznicy odzyskania niepodległości, przygotowana przez kółko literackie i drużynę harcerską Przyjaciół ZBOWiD-u.
W dniach 11-14 grudnia przedstawiciele Szkoły udali się z rewizytą do Lauterbach w NRD (Putbus na Rugii). Również w grudniu uczniowie byli w Państwowym Domu Małego Dziecka na Oksywiu.
Szkołę odwiedzili uczniowie z Putbus oraz z Czechosłowacji.
Na przełomie stycznia i lutego 1979r. w szkole miała miejsce wizytacja, w wyniku której bardzo dobrze oceniono funkcjonowanie "Dziewiątki".

1977/78

Z okazji Dnia Nauczyciela Feliks Rocławski został odznaczony "Orderem Kawalerskim Odrodzenia Polski".
Uczniowie, którzy wyróżniali się sprawnością fizyczną dojeżdżali dwa razy w tygodniu do klubu "Bałtyk" w Gdyni, czasami trener "Bałtyku" przyjeżdżał na trening do Wejherowa.
W kwietniu z inicjatywy drużyny harcerskiej Przyjaciół ZBOWiD-u uroczyście przekazano Szkole prochy pomordowanych w Piaśnicy więźniów.
Drużyna szkolna zajęła I miejsce w wyścigu kolarskim "Miniatura Wyścigu Dookoła Polski" oraz I, II i VI m1976/77

We wrześniu odbyło się spotkanie z posłem Ziemi Gdańskiej - Janem Mendalką na temat: "Działalność środowiskowa Szkoły Podstawowej Nr 9".
14 października 'Złoty Krzyż Zasługi' otrzymali: Brygida Brudniewicz, Zofia Sikora i Anna Glińska. Również w październiku przyznano szkole dyplom z Kuratorium Oświaty i Wychowania za wkład pracy i osiągnięcia w obchodach Miesiąca Kultury Zdrowotnej.
W lutym w kronice szkoły podpis złożył Jarema Stępowski, który otrzymał w darze dziewczęcy strój kaszubski.
Z okazji wyzwolenia Wejherowa w dniu 24 marca szkolny zespół wraz z chórem "Harmonia" wystąpił z koncertem pt. "Poemat o Ziemi Ojczystej".
Reprezentacja szkoły zajęła II miejsce w konkursie "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym" o puchar Komendanta MO.
W dniach 8-15 maja zorganizowano wystawę filatelistyczną pt. "Ochrona środowiska".

1975/76

14 października 'Złote Krzyże Zasługi otrzymali: Eugeniusz Czonstke, Liliana Stencel, Stefania Płucienniczak i Zofia Lassman.
Po raz pierwszy zorganizowano w szkole Andrzejki.
Uczniowie Samorządu Uczniowskiego odwiedzili Państwowy Dom Małych Dzieci w Lęborku oraz Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych przy ul. Przebendowskiego w Wejherowie.
W budynku szkoły znajdowała się komisja wyborcza w związku z wyborami do Sejmu i Rad Narodowych, które odbyły się 21marca.
Szkolny Zespół Pieśni i Tańca zdobył statuetkę "Złocistego Żagla" (główna nagroda) oraz wystąpił wraz z chórem "Harmonia" w Operze Leśnej w Sopocie.
7 maja odbył się uroczysty koncert przygotowany przez uczniów przy współudziale chóru "Harmonia" z okazji 31-szej rocznicy zwycięstwa w II wojnie światowej. Również w maju "Dziewiątka" otrzymała pamiątkowy proporczyk od Polskiego Związku Filatelistów oraz nagrodę "Remusa" od Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Wejherowskiej za działalność w upowszechnianiu kultury.

1974/75

Doszło do ponownego spotkania z młodzieżą wietnamską.
21 listopada zorganizowano wieczorek poświęcony "Ludziom Morza", w którym uczestniczył kapitan żw. Edmund Zygmuntowicz.
9 marca odbył się koncert z okazji 30 rocznicy wyzwolenia Wejherowa pt. "Pieśń o Ziemi Naszej", podczas którego szkołę zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz szkolnych, powiatowych i partyjnych.
Zorganizowano wystawę filatelistyczną pt. "Maraton'75".
W kwietniu było włamanie do kancelarii szkoły. 6 maja Samorząd Uczniowski zorganizował wystawę staroci dla rodziców.
" Dziewiątka" zdobyła nagrodę pieniężną w II etapie konkursu "Klubu Otwartych Szkół" w Elblągu oraz wyróżnienie od Ministra Oświaty i Wychowania za osiągnięcia wychowawcze.

1973/74

Zakupiono krzewy róż do szkoły i posadzono wzdłuż wejścia głównego.
Z jednej ze stron szkoły, niedaleko sali gimnastycznej, zamontowano dwuskrzydłowe drzwi.
W marcu zorganizowano koncert z okazji XXIX rocznicy wyzwolenia Wejherowa i obchodów XXX-lecia PRL-u pt. "Dla ciebie Polsko nie żal krwi".
Zespół Pieśni i Tańca Młodzieży SP nr 9 otrzymał puchar podczas V Festiwalu Pieśni o Morzu.

1972/73

W szkole zorganizowano międzyklasowy konkurs na wystrój sal lekcyjnych i wykonanie kompletu pomocy dydaktycznych.

16 marca nastąpiło otwarcie Izby Pamięci Narodowej poświęconej Generałowi Józefowi Wybickiemu.

Z okazji 500-lecia urodzin Mikołaja Kopernika odbył się konkurs związany z jego życiem i działalnością, podczas którego zaprezentowano wykonane przez uczniów albumy, plansze oraz montaż słowno-muzyczny.

1971/72

W związku z likwidacją Szkoły Podstawowej nr 1 zwiększyła się znacznie liczba uczniów i nauczycieli "Dziewiątki".

W październiku Feliks Rocławski otrzymał "Złoty Krzyż Zasługi", Bogumiła Kuchta i Genowefa Rocławska zostały nagrodzone listem pochwalnym za wzorową pracę.
W listopadzie, w trakcie zajęć lekcyjnych malowano szkołę.
W grudniu panowała epidemia grypy, której skutki były widoczne we frekwencji.
10 marca odbyła się wieczornica poświęcona 150-tej rocznicy śmierci Józefa Wybickiego z udziałem szkolnego zespołu artystycznego i Jednostki Wojska Polskiego, podczas której zaprezentowano montaż słowno-muzyczny pt. "Od Kościuszki do Kościuszkowców".
W związku z tym, że 19 marca miały miejsce wybory do sejmu, kilka dni wcześniej uczniowie klas starszych przygotowywali lokal wyborczy.

24 kwietnia odbyło się. nadzwyczajne posiedzenie Rady Pedagogicznej, które dotyczyło projektu nowej ustawy do Sejmu PRL-u o prawach i obowiązkach nauczycieli.

Plan pracy w roku szkolnym 1971/72 był następujący:
- kształtowanie myślenia naukowego u uczniów
- podniesienie poziomu nauczania i sprawności szkoły
- rozwijanie zainteresowań uczniów
- wychowanie w duchu humanizmu
- kształtowanie postaw patriotycznych, internacjonalistycznych.
Szkoła współpracowała z Samorządami Mieszkańców działającymi przy os. 1000-lecia PP i ul. Harcerskiej.
Zaczęto wydawać szkolną gazetkę "Nasz Głos".

1970/71

Rok 1970 otworzył nowy rozdział w dziejach szkoły, gdyż nastąpiło uroczyste otwarcie budynku przy os. 1000-lecia PP 15 i oficjalne nadanie szkole imienia Generała Józefa Wybickiego. Odsłonięto tablicę pamiątkową, a także wręczono sztandar ufundowany przez Komitet Rodzicielski. Uroczystość tą uświetniła obecność wielu znanych wówczas osobistości, które złożyły swój podpis w kronice szkolnej. Ta nowa szkoła liczyła 1098 uczniów, 36 nauczycieli i 31 oddziałów. Zakładem opiekuńczym była Jednostka Wojskowa w Wejherowie.

1969/70

Uczniowie "Dziewiątki" brali udział w pracach społecznych na rzecz miasta, osiedla, szkoły m.in. rozładunek mebli dla szkoły.

W marcu 1970 r Rada Pedagogiczna i młodzież żegnała inspektora szkolnego Jana Karasia.
Młodzież przedstawiła poranek muzyczny z okazji 150-tej rocznicy śmierci Fryderyka Szopena.
Harcerze reprezentowali szkołę na turnieju "Wiedzy o Leninie". W szkole przeprowadzono konkurs pod hasłem "Dziś oszczędzam w SKO, jutro w PKO".

Chór szkolny otrzymał dyplom uznania na Festiwalu Pieśni o Morzu.
14 lutego Kuratorium Gdańskiego Okręgu Szkolnego przyznało szkole imię Generała Józefa Wybickiego.

1968/69

14 października kierownik Erwin Rytczak otrzymał "Złotą Odznakę Związkową".
Orkiestra szkolna została zaopatrzona w nowe instrumenty.
Najlepsi uczniowie otrzymali odznakę wzorowego ucznia.
21 maja szkołę odwiedzili studenci z Wietnamu, którym przekazano zebrane przez naszych uczniów przybory szkolne.

Na szpital "Centrum Zdrowia Dziecka" przekazano zebrane w szkole pieniądze.

1967/68

Zorganizowano świetlicę szkolną z dożywianiem. Szkoła otrzymała dotację na zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych.

Feliks Rocławski założył orkiestrę chłopięcą i 3-głosowy chór, który otrzymał wyróżnienie na eliminacjach powiatowych.

Był to rok obfity w montaże słowno-muzyczne, np. "Chwała orężu polskiemu", "Wspomnienia o Wielkim Październiku".

Kierownik Erwin Rytczak ogłosił konkurs na imię patrona Szkoły Podstawowej nr 9.

1966/67

W "Dziewiątce" powstał dziecięcy zespół taneczny, prowadzony przez p.Śledzianowskiego, zespół zdobył I miejsce w eliminacjach powiatowych.

Uczniowie brali udział w wycieczkach do: Opery Bałtyckiej, Poznania-Biskupina-Gniezna, Stutthoffu, Łodzi-Warszawy oraz w prelekcji na temat życia i twórczości M. Konopnickiej.
W dniach 02-13 maja odbyły się tzw. "Drzwi otwarte" szkoły. Podczas lekcji pokazowych dla nauczycieli z innych placówek prezentowano nowoczesne metody nauczania. "Dziewiątka" zajęła I miejsce, a nagrodę w wysokości 40.000 zł przeznaczono na zakup pomocy naukowych.

1965/66

Szkoła Podstawowa nr 9 w Wejherowie została powołana w 1965 r. i mieściła się początkowo na parterze obecnego Liceum Ogólnokształcącego nr 1 przy ul. Bukowej. Jej pierwszym kierownikiem był Erwin Rytczak.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 1965/66 miało miejsce w SP nr 4, ponieważ budowana szkoła nie została terminowo oddana do użytku. Oddanie budynku przy ul. Bukowej nastąpiło 08.10.1965r. Do tego czasu poszczególne klasy z SP nr 9 stanowiły 9 oddziałów, które zajmowały początkowo 6 pomieszczeń. Szkoła liczyła 365 uczniów, grono pedagogiczne stanowili: Erwin Rytczak, Barbara Szklarz, Ewa Stolarczyk, Liliana Stenzel, Zofia Beker, Maria Blok, Regina Ruszel, Maria Szefke, Ewa Klawikowska. W placówce borykano się z licznymi trudnościami, np. wspólne gabinety z LO, brak pomocy dydaktycznych, własnych mebli. Pomoc uzyskiwano z innych szkół, a także od rodziców uczniów - z ich inicjatywy zbierano składki w wysokości 5 zł od dziecka na rzecz szkoły. Jednostka Wojskowa wypożyczała autokary, orkiestrę, służyła pomocą w wykonywaniu prac na rzecz szkoły.
W kalendarium nie uwzględniono zawodów sportowych, konkursów plastycznych i technicznych. Już w latach 70-tych uczniowie brali udział w zawodach latawcowych i balonowych, uzyskując liczne nagrody na szczeblu rejonowym i wojewódzkim . Przez wszystkie lata działalności "Dziewiątki" uczniowie bardzo chętni i licznie reprezentowali ja w różnorodnych zawodach sportowych. Zarówno w zawodach międzyszkolnych, rejonowych, wojewódzkich, a nawet ogólnopolskich. Do tych uczniów należeli m.in.:

Dariusz Bęben, Jerzy Bieszke, Daniel Bogucki, Kamila Borkowska, Karol Bradtke, Dariusz Cechosz, Elżbieta Czarnocka, Marek Czonstke, Maciej Dawidowski, Grzegorz Fryca, Joanna Gawlik, Dariusz Gawron, Grzegorz Jagnow, Wacław Kaczmarek, Krzysztof Klawitter, Magda Klecha, Adam Krawczyk, Dariusz Kulifer, Magdalena Labuda, Sławomir Lieske, Maja Łebska, Justyna Markowska, Damian Markowski, Michał Mazurczak, Sławomir Melzer, Dariusz Miotk, Piotr Nastały, Dariusz Nikityn, Michał Ogrodowski, Łukasz Pettke, Wojciech Reszke, Robert Rolbiecki, Piotr Strakowski, Monika Szalewicz, Wojciech Szmytke, Tomasz Szymański, Wiesław Treder, Mirosław Walkusz, Tomasz Wasik, Małgorzata Wejer, Marta Włodarska, Bartosz Zienke, Dariusz Zoch,


Dziś jest:
30.09.2014 r.

Jest to:
273
dzień roku.

Imieniny:
Geraldy, Honoriusza, Wery
Jesteś gościem nr

57170

Dziękujemy za wizytę
i zapraszamy ponownie.Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2013!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

SAMORZĄDOWY LIDER EDUKACJI


Szkoła z klasą 2.0


Bezpieczna szkoła


Szkoła bez przemocy


Sześciolatek


Cenzor


Ortograffiti